• Krzysztof Kaczor

Kredyt hipoteczny BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem, który zanotował ostatnio jeden z największych wzrostów jeżeli chodzi o ilość wypłaconych kredytów hipotecznych. Ostatni kwartał 2019r to praktycznie podwojenie sprzedaży w stosunku do okresu poprzedniego. Zaskakuje to tym bardziej, że bank nie posiada bardzo rozbudowanych struktur sprzedażowych, a ilość placówek w poprzednim roku została mocno zredukowana. Warto zatem przyjrzeć się co skłoniło Klientów w wyborze kredytu oferowanego przez ten bank.

Zacznijmy od tego, że ofertę należy dokładnie prześledzić, gdyż marża mocno powiązana jest w produktami dodatkowymi. Wychodząc od poziomu 2,8% mamy cztery opcje aby ją obniżyć. Po pierwsze decydując się na konto z wpływami na min 2500 zł obniżamy marżę o 0,3%. Po drugie ubezpieczenie nieruchomości to obniżka marży o 0,2%. Sama składka miesięczna jest stosunkowo droga – liczona jest od całości kwoty kredytu, jednak korzyści z mniejszego oprocentowania mogą przeważyć. Trzecim krokiem jest ubezpieczanie kredytobiorcy i tutaj mamy dwa warianty. Możemy zdecydować się na samo ubezpieczenie na życie (obniżka 0,4% marży), lub ubezpieczanie na życie i od utraty pracy (obniżka 0,6%). Muszę przyznać, że z jednej strony ubezpieczenie jest również stosunkowo drogie w porównaniu do tych dostępnych na rynku. Wymaga się, aby wszyscy kredytobiorcy z niego skorzystali. Z drugiej strony możemy zrezygnować z ubezpieczenia po 5 latach. Warto więc dokładnie to przeanalizować, gdyż z jednej strony możemy otrzymać najniższą marżę na rynku, z drugiej strony musimy doliczyć koszt ubezpieczeń. BNP Paribas może zaproponować Ci prowizję na poziomie 0%, jest ona uzależniona od prowizji za wcześniejszą spłatę co również należy brać pod uwagę.

Jeżeli chodzi wyliczenie zdolności kredytowej bank podchodzi do tego dość korzystnie dla kupującego. Akceptowane źródła dochodów i okresy zatrudnienia są również dość podobne jak w większość banków. Jednym z wyróżników jest akceptacja diet dla kierowców, na co nie zgadza się każdy bank, a znacząco poprawi zdolność kredytową. Od pewnego czasu bank wlicza do zdolności kredytowej również 500+ i alimenty. Bank jest bardzo przychylny dla rolników. Posiada nie tylko specjalne produkty kredytowe dla rolników, co jest tematem na inny artykuł, ale przede wszystkim daje możliwość nabycia działki rolnej za pomocą kredytu hipotecznego. Bank akceptuje zarówno operat dostarczony przez klienta, jak również oferuję własną wycenę. Jest to duża zaleta, gdyż wybieramy korzystniejszą dla nas opcję. Na koniec warto dodać, że ostatnio należy czekać dość długo na wydanie ostatecznej decyzji. W chwili obecnej należy przyznać, że warunki oferowane przez bank są dość atrakcyjne dlatego należy czekać dłużej i raczej na pewno ten termin przekroczy miesiąc.

Podsumowując oferta banku jest naprawdę konkurencyjna, należy jednak do całkowitej ceny kredytu doliczyć koszt ubezpieczeń. Często opierając się na wyliczeniach internetowych kalkulatorów możemy odnieść wrażenie że dana oferta jest bardzo tania – jednak nie uwzględnia takich czynników jak obowiązkowy produkty dodatkowe o czym należy pamiętać.


#kredythipoteczny #Paribas #marża #kredytdlakierowców #nieruchomości

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

782547793

©2017 by Krzysztof Kaczor - Twój ekspert kredytowy

  • Facebook
  • YouTube