• Krzysztof Kaczor

Kredyt hipoteczny mBank

Uwzględniając poprzedni rok mBank znajdował się na czwartym miejscu jeżeli chodzi o wolumen udzielonych kredytów hipotecznych. Jest to dużo, tym bardziej że bank nie posiada zbyt wielu oddziałów, a kojarzony jest głównie z bankowością internetową. Ciężko będzie znaleźć placówkę w małym czy średnim mieście. Sama oferta jest jednak dość atrakcyjna i pomimo długiego procesu znalazła wielu odbiorców, co potwierdzając dane.

Już od samego początku możemy być mile zaskoczeni. Bank przelicza zdolność kredytową bardzo korzystnie dla klienta, dzięki czemu może nie być problemu z większym zakupem. Wkład własny na poziomie 10% również przyciąga dużą liczbę Klientów. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach bank może poprosić nas o wniesienie 20%, jednak w praktyce odnosi się to do transakcji ocenianych przez bank jako bardziej ryzykowne. mBank jest również przychylny jeżeli chodzi o akceptację krótkiego okresu uzyskiwania dochodu. Umowa o zlecenie – wystarczy przedstawić ciągłość 6 miesięcy. Działalność gospodarcza – 12 miesięcy, a jeżeli pracujemy jako samozatrudnieni jest to 3 miesiące. Jeżeli otrzymamy umowę o pracę na czas nieokreślony już po pierwszym miesiącu możemy starać się o kredyt.

Przejdźmy zatem do kosztów kredytu. W zależności od obowiązującej promocji zapłacimy prowizję 0-1%. Marża uzależniona jest tak naprawdę od posiadanych produktów bankowych. Warto zapoznać się z tym wcześniej, gdyż nawet jeżeli przed złożeniem wniosku nie spełniamy tych kryteriów po pewnym czasie możemy to zmienić. Na pewno musisz liczyć się z tym, że bank będzie wymagał posiadania konta i wykazywania na nim co miesiąc wpływów. Dodatkowo zostaniesz poproszony o dokonywanie płatności kartą debetową, oraz o uzyskanie karty kredytowej. Wymagane jest również ubezpieczenie na życie. Być może nie jest to najtańsze i najbardziej kompletne ubezpieczenie na rynku, jednak wymagane jest tylko przez 3 lata. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie nieruchomości, możemy skorzystać z polisy oferowanej przez bank, lub dostarczyć zewnętrzną. Nabywając nieruchomość z rynku pierwotnego należy zwrócić uwagę na ubezpieczenie pomostowe. Jest ono stosunkowo drogie, jednak jak wiadomo inne czynniki cenowe mogą przeważyć na korzyść tej oferty.

Sam proces kredytowy może trwać powyżej miesiąc. Dla Klientów posiadających specjalny status bank robi jednak wyjątek i jest skłonny szybciej wydać decyzję. Ubiegając się o kredyt, poza wnioskiem kredytowym musimy przedstawić tak naprawdę tylko dokumenty dochodowe. Bank sam wykonuje operat, płatny wyłącznie jeżeli decydujemy podpisać się umowę. Warto dodać, że oferta jest idealna dla osób planujących nabyć lokal użytkowy. Możemy sfinansować go w ramach kredytu hipotecznego i wykorzystywać na cele prowadzenia działalności gospodarczej. Trochę trudniej pójdzie nam z budową domu. Bank ma dość wysoki minimalny koszt budowy w przeliczeniu na m2. Jeżeli chcemy zatem zrealizować ten cel tanim kosztem, angażując na przykład firmę rodzinną musimy się liczyć, że bank przyzna nam większy kredyt niż możemy potrzebować.

Podsumowując oferta banku może być tą jedyną dla osób z niskim wkładem własnym, posiadających zatrudnienie trwające krótki okres czasu, czy szukających banku liczącego dobrze zdolność kredytową. Na pewno będzie konkurencyjna cenowo dla osób będącymi klientami banku, lub gotowych się z nim związać. Zanim jednak uzyskamy decyzję musimy uzbroić się w cierpliwość. Proces jest stosunkowo długi, więc na pewno nie należy pozostawiać go na ostatnią chwile


#mBank #kredythipoteczny #10procentwkladu


1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie