• Krzysztof Kaczor

Kredyt hipoteczny w Pekao

Bank Pekao jest drugim największym bankiem w Polsce jeżeli chodzi o ilość klientów i aktywa. Sama oferta kredytu hipotecznego może być atrakcyjna, lub często też jedyna. W tym artykule chciałbym Ci przedstawić zarówno kilka zalet, jak i wad banku.

Jedną z pierwszych czynności przy kredycie hipotecznym jest zbadanie zdolności kredytowej i sprawdzenie, czy bank zaakceptuje naszą formę otrzymywania dochodu. W tym wypadku od razu spotykamy się z dość specyficznym podejściem banku. Należy pamiętać że każdy przypadek jest inny. Posiadając umowę o pracę może okazać się, że posiadamy mniejszą zdolność, w porównaniu do innych banków. Czasami może okazać się, że jedynie Pekao przedstawi nam ofertę ze względu na ciągłość i stabilność zatrudnienia. Prowadzisz działalność gospodarczą i rozliczasz się na ryczałcie - do świetne miejsce! Bank liczy chyba w najbardziej korzystny zdolność kredytową dla klienta w porównaniu do innych ofert. Inny argument za - np. jeżeli posiadamy umowę na zastępstwo, czy zatrudnienie poprzez agencję pracy tymczasowej. Pekao jest jedynym, który to zaakceptuje.

Zarabiasz w walucie obcej - może okazać się, że również jesteś skazany na ten bank. Ogólnie nie mamy zbyt dużego wyboru przy kredycie w funtach, euro, czy dolarze. Pekao jest jednym z nich i wydaję się, że jest to najlepsza opcja.

Pisząc ten artykuł bank mniej chętnie udziela kredytów przy rynku pierwotnym. Zapewne niebawem sytuacja się unormuje. Jeżeli chodzi o rynek wtórny jest możliwość skorzystania z wyceny rzeczoznawcy banku, lub dostarczeniem własnego operatu. Warto zaznaczyć, że bank skredytuje zakup z licytacji komorniczej.

Sam proces jest bardzo sprawny. Wstępną decyzję finansową otrzymamy już po kilku dniach. Istnieje spora szansa że umowa kredytowa będzie gotowa do podpisania po 3 tygodniach. Należy pamiętać, że w niektórych bankach ten proces jest znacznie dłuższy, mimo oficjalnego wymogu wynikającego z ustawy o kredycie hipotecznym.

Jak wyglądają koszty kredytu? Jak w większości banków marża i prowizja uzależniona jest od wyboru produktów dodatkowych. Warto skorzystać z darmowego rachunku bankowego, karty kredytowej i ubezpieczenia nieruchomości. Bank w niektórych przypadkach może poprosić nas o ubezpieczanie na życie. Chodzi o sytuacje kiedy jesteśmy jedynymi kredytobiorcami, dochody stanowią większość sumy dochodów kredytobiorców, czy też suma wieku kredytobiorcy i okresu kredytowania przekracza 65 lat.

Podsumowując często ze względu na specyfikę zatrudnienia, lub nieruchomości może okazać się, że Pekao jest jedynym wyborem. Dużym plusem jest szybka decyzja, więc jeżeli potrzebujesz wiedzieć na czym stoisz to świetne rozwiązanie. Bank posiada częste promocję, więc nie można jednoznacznie określić go jako najtańszy bądź najdroższy. Warto podsumować to na etapie składania wniosków i rozpoczęcia ubiegania się o kredyt


#kredythipoteczny #pekaobank

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie